Kategorİden Ara

Bilgisayar Bileşenleri Kasa Güç Kaynakları

Bilgisayar Güç Kaynakları

Bilgisayar güç kaynakları, kişisel bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için standart alternatif akım (AC) voltajını doğru akım (DC) voltajına dönüştürür. Çoğu PC, DC voltajına otomatik veya manuel dönüşüm için anahtarlamalı güç kaynakları kullanır. Bilgisayarlar için farklı güç kaynakları türleri, modüler ve yarı modüler modeller içerebilir.

Bilgisayar Güç Kaynakları için Dahili Güç Kabloları ve Adaptörler

Performansı artırabilecek dahili PC güç kabloları ve adaptörler için birçok seçenek vardır. Dönüştürme bağdaştırıcıları, mevcut bileşenleri tamamen değiştirmeden değiştirmenize olanak tanır. Örneğin, anakartınızın bağlantıları 6 pimliyse, onu 8 pimli bir PSU'ya bağlamak için 6 pimli ila 8 pimli dönüştürme adaptörü kullanabilirsiniz.

PC bileşenlerine yönelik mevcut bağlantıları geliştirmek veya güçlendirmek, doğru harici ve dahili güç kablolarını gerektirir. ATX uzatma kabloları, kablolar üzerindeki stresi azaltmaya yardımcı olmak için orijinal güç kaynağından ana karta bağlantınızın uzunluğunu artırmanıza olanak tanır. Fanları sessiz tutmak ve bilgisayarınızı uygun şekilde soğutmak için direnç konektörleri kullanın.

Modüler Güç Kaynakları için Seçeneklerin Belirlenmesi

Modüler güç kaynakları, yalnızca ihtiyacınız olan güç konektörlerini takmanız, hava akışını iyileştirmeniz ve olası kablo karmaşasını en aza indirmeniz için yaratıcı seçenekler sunar. Titanyum, platin, altın, gümüş veya bronz güç kaynakları olarak derecelendirilen EVGA termal kontrol sistemleri, standart 80 PLUS sertifikasına kıyasla enerji açısından verimli seçeneklerdir. Modüler güç, çeşitli voltajlarda mevcuttur. Gereksinim duyduğunuz voltaj, cihazınızın taşımasını beklediğiniz yüke, mevcut bilgisayar özelliklerine, işletim sistemi ve diğer yazılım gereksinimlerine bağlıdır. SATA güç kabloları, depolama yeteneklerinizi genişletmek için ilgili denetleyici kartlarına bağlanmanıza olanak tanır.


 
Devamı  

20 / 39
Test
Siparişniz Alınmıştır